Tekno Yapı Kimyasalları

Haberler

Teknofay Seramik Fayans Yapıştırıcı

Çimento esaslı, yüksek yapışma gücüne ve uzun süre çalışma özelliğine sahip seramik ve fayans yapıştırma harcıdır. 

Kullanım Alanları
• Düşey ve yatay uygulamalarda,
• Konutlar, alışveriş mağazaları, hastaneler,
• Su emme oranı % 3'ün üzerinde olan küçük ve orta boy fayans, seramik gibi malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları
• Kolay hazırlanır ve uygulanır.
• Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.
• Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.
• Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.

Uygulama Talimatları
Yüzey Kalitesi: Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Yüzeyler terazisinde olmalıdır, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise uygun TEKNOREP tamir harçları ile tamir edilmelidir. Teknofay uygulamasına 3-4 gün sonra geçilmelidir.

Yüzey Hazırlığı: Mermer, seramik ve paletyen üzerine uygulama yapılacaksa yüzeyler pürüzlendirilmelidir. Beton zemin nemli olmalı fakat su birikintisi olmamalıdır.Gaz beton, brüt beton, alçı levha gibi yüzeylerde astar kullanılması tavsiye edilir.

Karıştırma: Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisine normal çevre sıcaklığından alınan 6,8 - 7, 2 it temiz, berrak su konulur. Su ile dolu kap içine toz halde, 25 kg torbada olan Teknofay, boşaltılır. Düşük devirli bir karıştırıcı ile topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar ürün karıştırılır. İşlem sonunda elde edilen harç 3 dk dinlendirilip, tekrar 1 - 2 dk homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
2019-11-29

En son haberler ve duyurular